Nauka pływania pod okiem profesjonalisty ma wiele zalet. Przede wszystkim mamy okazję w szczegółowy sposób poznać różne techniki pływackie oraz trenować ich poprawne wykonanie. Dzięki nauce z trenerem początkujący pływak już na starcie wykształca dobre nawyki. Nauczyciel skoryguje wszelkie błędy, podpowie, jak ich unikać oraz jak pracować nad poprawną techniką. Czy grupowy kurs pływania to dobry pomysł? Nauka pływania również ma wiele dobrych stron, a szczególnie dobre efekty daje w przypadku najmłodszych uczniów. Uczestnicy grupowego kursu pływania czują się raźniej i mogą się bardziej zrelaksować. Pływanie w grupie rówieśników zmienia się w przyjemną zabawę i rozrywkę. Zajęcia w wodzie kojarzą się pozytywnie i początkujący pływacy chętniej biorą w nich udział. Pojawia się zjawisko wzajemnej motywacji do większego wysiłku, a także element zdrowej rywalizacji, która jest nieodłącznym elementem sportu. Rywalizacja pobudza do działania oraz stanowi czynnik motywujący. Uczestnicy kursu chcą jak najlepiej wypaść przed resztą grupy, dlatego starają się wykonywać ćwiczenia jak najlepiej i najszybciej – w ten sposób rozwijają swoje umiejętności pływackie. Warto też wspomnieć, że grupowy kurs pływania z reguły kosztuje mniej niż indywidualne zajęcia z instruktorem. Grupowy kurs pływania (http://www.szkolarekin.pl/zajecia-grupowe/) to forma nauki, którą warto przemyśleć. Trzeba jednak zwrócić uwagę na wielkość grupy. Zbyt duża liczba uczestników kursu sprawia, że nauczyciel nie jest w stanie dobrze zająć się każdym z uczniów. Optymalna liczba kursantów to około 4-5 osób w grupach początkujących i 6-8 w grupach osób doskonalących technikę.