Nauka i doskonalenie pływania
dla dzieci w Krakowie

Forma zajęć dla dzieci

Uczymy dzieci od 5 roku życia. Zajęcia odbywają się bez rodzica, pod opieką instruktora. Oferujemy dwie formy zajęć. Grupowo oraz lekcje indywidualne. Obie formy przeznaczone są dla dzieci stawiających pierwsze kroki na basenie, dla średnio zaawansowanych oraz dla dzieci chcących doskonalić umiejętności pływackie.

Zajęcia grupowe zdjęcie

Zajęcia grupowe

Powinieneś wybrać zajęcia grupowe jeśli Twoje dziecko chce aby lekcja pływania na basenie kojarzyła się przede wszystkim z dużą frajdą. Nasi instruktorzy mają wiele pomysłów na urozmaicenie lekcji, a standardowe ćwiczenia do nauki pływania są przeplatane aktywizującymi dzieci zabawami, z wykorzystaniem dodatkowych przyrządów oraz zabawek np. gumowych piłek, zwierzaków, makaronów. Zajęcia prowadzone są w 3-8 osobowych grupach aby zapewnić maksymalny komfort nauki.

• Małe grupy od 3 dzieci
  • Odrabianie zajęć
  • Niska cena
  • Systematyczność zajęć
  • Motywacja do pływania
Zajęcia indywidualne zdjęcie

Zajęcia indywidualne

Opcja indywidualnej nauki pływania świetnie sprawdzi się w przypadku dzieci, które wolą pracę samodzielną, mają lęk przed wodą lub po prostu potrzebują więcej czasu na opanowanie kolejnych umiejętności i nauka w grupie nie przyniosła u nich efektów. Powinieneś wybrać tę formę zajęć jeśli Twoje dziecko chce doskonalić konkretny styl pływacki, skorygować popełniane błędy, czy po prostu szybciej nauczyć się pływać.

• Pokonanie lęku przed wodą
  • Szybkość nauki
  • Indywidualne podejście
  • Elastyczne godziny lekcji

Organizacja zajęć

Do Szkoły Rekin możesz zapisać dziecko w każdym momencie trwania semestru. W przypadku zajęć grupowych naukę można rozpocząć jeśli w danym momencie mamy wolne miejsce w istniejącej grupie na podobnym poziomie lub tworzymy całkiem nową grupę. Zajęcia indywidualne uzależnione są tylko od dostępności wolnych terminów. Kurs nauki pływania dla dzieci podzielony jest na trzy semestry. Zajęcia prowadzone są na trzech obiektach sportowych. Ceny kursów uzależnione są od basenu a także wybranego dnia tygodnia.

Wybierz basen - strzałka

Cennik kursu pływania dla dzieci

• Liczba zajęć: Pn: 12, Wt: 12, Śr: 12, Cz: 11, Pt: 11

• Liczba zajęć: Pn: 13, Wt: 13, Śr: 14, Cz: 14, Pt: 14

• Liczba zajęć: Pn: 11, Wt: 11, Śr: 11, Cz: 9, Pt: 10

• Liczba zajęć: Pn: 12, Śr: 12, Cz: 11, Pt: 11, Sb: 10

• Liczba zajęć: Pn: 13, Śr: 14, Cz: 14, Pt: 14

• Liczba zajęć: Pn: 11, Śr: 11, Cz: 9, Pt: 10

• Liczba zajęć: Wt: 12, Cz: 11

• Liczba zajęć: Wt: 13, Cz: 14

• Liczba zajęć: Wt: 11, Cz: 9

Etapy nauki pływania

Nauka od podstaw

Dziecko zdobywa nowe umiejętności w formie zabawy poprzez wykorzystanie różnych zabawek wodnych.

• Adaptacja wstępna (zanurzenie twarzy, otwieranie oczu, orientacja pod powierzchnią wody)
    • Nauka wstrzymywania powietrza pod wodą
    • Nauka wydechów do wody
    • Nauka nurkowania
    • Nauka leżenia na brzuchu i plecach

Czynności ruchowe w wodzie

• Poślizgi na brzuchu
    • Poślizgi na plecach
    • Praca nóg na brzuchu
    • Praca nóg na plecach, skoki do wody

Nauka stylów pływackich

Nauka stylu grzebietowego, nauka kraula. Po opanowaniu stylu grzebietowego i kraula przynajmniej w stopniu podstawowym rozpoczęcie nauki stylu klasycznego

Doskonalenie pływania

Doskonalenie stylów pływackich:

• Stylu grzebietowego
    • Kraula
    • Stylu klasycznego (żabki)
    • Nauka delfina
    • Skoki startowe
    • Nawroty

Najczęstsze pytania

Jeśli rozpoczynasz naukę w trakcie trwania semestru to cena są semestr jest wyliczna indywidualnie od dnia rozpoczęcia nauki do zakończenia semestru.
W przypadku zajęć grupowych płatność jest dokonywana za cały semestr z góry (ew od momentu zapisu). Dajemy możliwość odrobienia 3 nieobecnośći w semestrze.
To zależy od predyspozycji dziecka, od szybkości nauki innych dzieci w danej grupie, oraz od tego jaki poziom dziecko chce osiągnąć
Ostatnie zajęcia w semestrze można odrobić w kolejnym semestrze (jeśli kontynuuje się naukę)
Można wcześniej zgłosić nieobecność i odrobić (nadrobić ) zajęcia jeszcze przed planowaną nieobecnością
Tak jest taka możliwość, jednak opłata jest pobierana za cały semestr z góry, za niewykorzystane zajęcia nie przysługuje zwrot
Jeśli w danym momencie mamy wolne miejsce w podobnej grupie, można uczestniczyć w zajęćiach 2 x w tygonidu Możemy zaproponować dodatkowe lekcje indywidalne, które pomogą dogonić grupę. Jeśli jest miejsce w grupie na danym poziomie, można zmienić termin zajęć.

Sprawdź jak uczymy
zapisz się na pierwszą lekcję próbną