Czy istnieje sposób na to, aby jakoś sobie z tym poradzić i nadal cieszyć się z aktywności pod wodą Zatyczki do nosa i uszu na basen. Dla kogo będą dobrym rozwiązaniem? Wyjaśniamy.

Protesty, związane z wejściem do wody najczęściej spotykane są u dzieci. Maluchy, które uczą się pływać nierzadko skarżą się na to, że woda dostaje się do ich uszu oraz nosa. Niestety, zdarza się, że takie sytuacje powodują lęki i zniechęcają dziecko do kontynuacji zajęć na basenie. Warto zadbać więc o komfort małego pływaka i zdecydować się na specjalne zatyczki do uszu oraz nosa. Oczywiście, takie produkty nie są dedykowane tylko dla dzieci. Dorośli również mogą z nich korzystać.


Dlaczego warto stosować zatyczki do uszu oraz nosa podczas zajęć na basenie?


Jednym, z ważniejszych powodów, dla których pływacy zakładają do uszu zatyczki jest dbanie o swoje zdrowie. Woda, która tam zalega może prowadzić do częstych infekcji. Dobrze jest zatem pamiętać o tym, aby wychodząc z basenu zakrywać uszy, zwłaszcza jeżeli czujemy, że wciąż mamy w nich wodę. Osoby, które miewają skłonności do zapalenia zatok i innych problemów z drogami oddechowymi mogą także używać zatyczek do nosa.Czy zatyczki do uszu nie będą przeszkadzały podczas zajęć na basenie?


Zakładając do uszu specjalne zatyczki, rzeczywiście możemy nieco gorzej słyszeć. Mimo tego, że rzeczywiście może się to wydawać problemem, zwłaszcza wtedy, kiedy pracujemy z instruktorem, to jednak dobrze jest pamiętać o tym, że zdrowie i nasz komfort po wyjściu z pływalni są jednak dużo ważniejsze. Profesjonalni trenerzy w szkole pływania Rekin (https://szkolarekin.pl/) doskonale to zrozumieją i poradzą sobie z przekazywaniem informacji nawet wtedy, kiedy podopieczny będzie miał w uszach zatyczki. Można więc śmiało zdecydować się na zajęcia właśnie w tym miejscu i cieszyć się czasem, jaki spędzamy w wodzie, bez stresu o to, że znów nabawimy się infekcji ucha.


Czy zatyczki do uszu i nos ciężko się zakłada?


Zakładanie zatyczek jest całkiem proste, tak więc każdy powinien sobie z tym poradzić. Nie należy obawiać się tego, że będą nas uwierały, gdyż wykonane są z materiału, który bez problemu dopasuje się do naszego ucha czy też nosa. Aby sprawdzić, czy założyliśmy je poprawnie, wystarczy poruszać głową, jeżeli zostaną na swoim miejscu, to znak, że wszystko jest tak, jak być powinno i możemy wejść do wody.

Stosowanie zatyczek do uszu oraz nosa może początkowo wydawać się czymś dziwnym, zwłaszcza kiedy używamy ich po raz pierwszy. Mając na uwadze swoje zdrowie, dobrze jest jednak zdecydować się na zatyczki wtedy, kiedy na basenie jesteśmy często lub mamy skłonności do zapalenia ucha, czy też problemów z zatokami.