Od jakiego wieku można rozważyć wyjazd na termy zimą z dzieckiem? Które termy dla małych dzieci są najlepsze? Jak się przygotować do rodzinnego wyjazdu i czym kierować się przy wyborze destynacji? Podpowiadamy!


🏊‍♂️🔥Czy dzieci mogą na termy? 


Jeszcze parę lat temu wyjazd na termy kojarzony był ze sposobem spędzania czasu dla osób starszych i seniorów, którym zależało na odpoczynku i wykorzystaniu możliwości terapeutycznych wód termalnych. To się jednak zmieniło: termy i ośrodki wypoczynkowe stawiane w ich pobliżu mają wiele do zaoferowania turystom w każdym wieku, w tym również rodzinom z małymi dziećmi.


Niektóre obiekty termalne wręcz kierują swoją ofertę do rodziców i najmłodszych: starsi mogą liczyć na wytchnienie od codziennych rodzicielskich obowiązków w strefie relaksu i strefie saun, a młodsi spędzą zorganizowany czas na zajęciach sportowych i na wodnym placu zabaw. Dzieci mogą korzystać zarówno z basenów zewnętrznych, jak i krytych kompleksów basenów termalnych: woda termalna ma właściwości nie tylko relaksujące, ale również doskonale wpływające na górne i dolne drogi oddechowe. 


Termy z dzieckiem, czyli na jakie atrakcje można liczyć


Wybierając termy na wyjazd z dzieckiem warto kierować się ofertą konkretnego ośrodka, która zazwyczaj jest bardzo dobrze rozpisana na stronie internetowej danego miejsca. Nie ma co się oszukiwać: małe dzieci nieszczególnie są zachwycone możliwością spokojnego relaksu w gorącej wodzie basenów termalnych i na pewno nie będą w stanie docenić korzyści zdrowotnych takiego spędzania czasu.


Dlatego w klasycznych ośrodkach, których oferta kierowana jest do dorosłych, bardzo szybko się znudzą i stracą zainteresowanie. A to, jak wie każdy rodzic, przepis na bardzo kiepski wypoczynek: znudzone dziecko potrafi dokazywać, a w konsekwencji opiekun jest w pełni zaabsorbowany znajdywaniem zajęć maluchowi. Ponadto, pozostali goście ośrodka niekoniecznie mogą być zadowoleni z takiego głośnego i rozbrykanego towarzystwa.