Aktywność w wodzie jest nie tylko przejawem dbania o Nasz zdrowy i silny organizm. Dla Naszych dzieci jest to dodatkowo frajda i zabawa nieporównywalna do innych zajęć. Większość z Nas, rodziców przeżyła sytuację, że wręcz siłą musieliśmy wyciągać Naszą pociechę z wody, prawda?

Dlatego dobrym rozwiązaniem, aby zabezpieczyć dziecko przed potencjalnie groźnymi sytuacjami są rękawki do pływania dla dzieci. Nie tylko chronią, ale i pomagają w nauce pływania, co może potwierdzić Nasz instruktor pływania w Krakowie.


Czy rękawki do pływania pomagają?


Główne zadanie jakie jest stawiane dla tego akcesorium basenowym jakim są rękawki to ochrona przed podtopieniami. Sprawdzają się tutaj idealnie, gdyż nie pozwalają na zanurzenie się dziecka pod powierzchnię wody w całości. Przy odpowiednio dobranych rękawkach jest wręcz niemożliwe, aby dziecko z własnej winy znalazło się pod wodą.

Niestety kwestia zabezpieczenia dziecka w ten sposób jest bagatelizowana. Często rodzice umyślnie porzucają pomysł zabrania rękawków na basen dla dziecka. Przyczyną są skargi na niewygodę. Odpowiednie dobrane według zaleceń, które znajdziesz niżej, nie powinny krępować ruchów. Ich obecność będzie nie zauważalna, tak samo jak obcieranie rączki lub ciała przy złym zakupie.


Na co zwrócić uwagę przy kupnie rękawków dla dziecka?


Rękawki do nauki pływania są wykonane z materiału sztucznego. Podobnego do tych używanych w innych akcesoriach basenowych zawierających powietrze np. kółkach, materacach. Niestety nie wszystkie rękawki będą wykonane tak samo. Zwracajmy szczególną uwagę na sposób wykonania. Najlepszym doradcą będzie Nasz dotyk, gdzie będziemy mogli ocenić grubość, zachowanie przy kontakcie ze skórą, czy możliwe uszkodzenia mechaniczne.Ich budowa wymusza zastosowanie zgrzewanych elementów oraz wentyl. Ten drugi jest szczególnie ważny. To za jego pomocą możemy nadmuchać rękawki, więc sprawdźmy czy nie ucieka przez niego powietrze. Powinniśmy również zwrócić uwagę na sposób jego umieszczenia i możliwość chowania. Unikniemy w ten sposób bolesnych otarć Naszemu dziecku.W czasie zabaw w wodzie, rękawki muszą zostać na swoim miejscu tj. ramieniu dziecka. Większość producentów podaje rozmiar produktu, lub chociaż przedział wiekowy dziecka dla jakiego są przeznaczone. Oczywiście każde dziecko jest inne i wybór powinien być uzależniony głównie od ich fizjonomii. Również warto kierować się preferencjami Naszego dziecka. W końcu to ono będzie je nosić i musi być mu po prostu wygodnie.Przekonując dziecko do założenia rękawków przed zabawą w wodzie pomocne powinny być grafiki zamieszczone na nich. Producenci prześcigają się, aby zachęcić do zakupu ich produktu. Nasze dzieci nie będą nosić czegoś co im się nie spodoba. Dlatego możemy wybierać w różnych wzorach, ciekawych grafik z bajek czy filmów. Możemy znaleźć rękawki z ulubionymi postaciami, wtedy dziecko nie będzie chciało się z nimi rozstać nawet poza basenem.