Pływanie w płetwach to bez wątpienia pływacki wyższy stopień wtajemniczenia. Niezbędna jest doskonale opanowana technika, która skutecznie chronić będzie stawy skokowe przed kontuzjami. Nie bez znaczenia są także dobrze wybrane płetwy. Co brać pod uwagę, chcąc kupić ten element pływackiego wyposażenia? Przede wszystkim trzeba pamiętać, że miękkie płetwy przeznaczone są dla osób niewytrenowanych, które dopiero zamierzają rozpocząć swoją przygodę z takim typem pływania. Płetwy twarde to propozycja dla doświadczonych nurków, którzy w sposób prawidłowy pracują nogami. W przeciwnym razie ryzyko kontuzji znacznie wzrasta. Rodzaj płetw należy uzależniać również od tego, na czym pływakowi zależy. Garść informacji poniżej. Płetwy twarde, które są krótkie, gwarantują naprawdę dużą siłę napędową. Jednocześnie trzeba pamiętać, że możliwość manewrowania nimi jest ograniczona, chociaż prędkość pływania – naprawdę duża. Płetwy mające długie miękkie pióro to doskonała sterowność. Umożliwiają szybsze pływanie, ale siła napędowa w ich przypadku jest niewielka. Świetnie sprawdzają się wówczas, gdy zamierzamy pływać na bezdechu. W sklepach dostępne są płetwy kaloszowe oraz paskowe. Te drugie zakupić można dopiero wówczas, gdy dysponujemy już butami nurkowymi. Zarówno jeden, jak i drugi rodzaj płetw warto kupować w renomowanych sklepach z artykułami dla nurków. Doświadczony sprzedawca doradzi i pomoże wybrać sprzęt idealnie dopasowany.