Kostium kąpielowy, ręcznik, okulary, klapki, czepek i jeszcze kilka akcesoriów. Wszystkie te rzeczy powinna pomieścić dobra torba pływacka. Odpowiednio dopasowana do indywidualnych potrzeb znacznie ułatwi życie. Transport wszystkich niezbędnych rzeczy zapewni komfort i wygodę noszenia. Zastanawiasz jaką torbę kupić? A może warto przemyśleć zakup plecaka pływackiego?


Podpowiadamy, co musi zawierać dobra torba pływacka lub plecak ?

Wbrew pozorom wybór torby czy plecaka na basen nie jest tak prostą sprawą. Na rynku jest bardzo duży wybór toreb o różnych, kształtach, kolorach, rozmiarach.


Z jakiego materiału wykonana ?

Dokonując wyboru, należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są wykonane. Ważne, aby były odporny na wodę i chlor. Nasze pociechy po zajęciach na basenie mokre rzeczy umieszczają do środka torby. Istnieje duże ryzyko, że nieodpowiedni materiał pochłonie wodę. Wybierając, torbę wodoodporną sami nie będziemy musieli się martwić o nasz bagaż podczas deszczu. Obecnie na rynku oferowane są torby wodoodporne posiadające membrany. Dobra membrana nie przepuścić wody z zewnątrz ani na zewnątrz. Wybierajmy materiał trochę grubszy. Dobrze by był to materiał łatwo spieralny i trzymał fason na dłużej.


Kształt i wielkość torby

Najczęściej spotykane na rynku są torby okrągłe, podłużne lub prostokątne. Wybierając się na basen, polecamy wybór torby w kształcie prostokątnym. Pakowne i bez problemu pomieszczą wszystkie potrzebne akcesoria pływackie. Nie bez znaczenia jest pojemność torby, polecamy średniej wielkości. W przypadku kiedy na basen zabierasz rodzinę i dodatkowe gadżety torba musi być zdecydowanie większa. Fajnym pomysłem niektórych producentów toreb są, wszyte fabrycznie odblaski często podobają się naszym najmłodszym. Istotne, aby sprawdzić przed zakupem, czy torba posiada odpowiednią ilość przegródek i kieszeni. Potrzebujemy miejsce na portfel, telefon, klucze, i inne rzeczy osobiste. Torby pływackie przeważnie posiadają zewnętrzne, przewiewne kieszenie. Tak bardzo przydatne po treningu mokry kostium kąpielowy, ręcznik, a także sprzęt sportowy.


Jak nosić torbę?

Torba na ramię najpraktyczniejszy chyba sposób noszenia. Ważne by torba miała regulowany porządny pasek podczas noszenia, gdy będziemy zmieniać ramię. Dobrym rozwiązaniem są miękkie nakładki na paski, w celu zapewniania komfortu i wygody noszenia. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych otarć skóry i obciążenia ramion zwłaszcza po treningu.

Torba do przenoszenia w dłoni najczęściej oprócz odpinanego paska na ramię posiada dwie mniejsze szelki. Fajnie by było, gdyby można je było połączyć rzepem. Pozwala to na bardziej komfortowe przenoszenie jej w jednej ręce.

Torba plecak posiada szelki pozwalające nam na założenie jej na plecy. Rozkłada ciężar spakowanego sprzętu na ramiona. Zwłaszcza gdy dotyczy to naszych dzieci. Noszenie rzeczy na plecach jest wygodniejsze i efektywniejsze niż w reku czy na ramieniu.

Zanim dokonasz zakupu, zadaj sobie pytanie, która z nich będzie dla Ciebie najlepsza. Wiele toreb ma hybrydowe rozwiązania, dzięki czemu są uniwersalne.

Mając, torbę pływacką zaoszczędzisz czas na przepakowywaniu. Po zakończeniu zajęć wszystkie akcesoria ułatwiające pływanie spakujesz bez trudu. Do zobaczenia na basenie.