Na zajęcia zapisujemy coraz młodsze dzieci. Nauka ta może być dla nich o wiele bardziej przyjemna dzięki wykonanym z pianki niewielkim wałeczkom, zwanym potocznie makaronami do pływania. Umieszcza się je pod pachami, dzięki czemu o wiele łatwiej można nauczyć się pływać. Nie oznacza to, że makarony do pływania nie mogą służyć także osobom dorosłym. Bardzo często wykorzystywane są one podczas zajęć z aqua fitnessu. Sprawdzają się również w czasie wodnego aerobiku. Specjalne łączniki pozwalają na dowolne łącznie pojedynczych makaronów.

W przypadku dzieci makarony do pływania mogą być wykorzystywane na każdym etapie nauki. Począwszy od początkowych lekcji, na których dzieci oswajają się z wodą, poprzez normalną naukę pływania, aż do ostatniego etapu, którym jest doskonalenie przez dzieci nabytych umiejętności pływackich. Należy pamiętać, że makarony można umieszczać nie tylko pod pachami, ale także na brzuszku dziecka; maluch może je również trzymać w wyprostowanych rękach.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że makarony mogą być też stosowane do nauki pływania na brzuchu czy plecach - po prostu łatwiej się na nich utrzymać, niż w przypadku deski. Co więcej, dzieci bardzo lubią zabawy z makaronami do nauki pływania - bardzo lubią siadać na nich okrakiem, jak na bujanym koniku, a także skakać do wody, szczególnie na początku przygody z basenem.

Makarony do pływania dostępne są w wielu kolorach. Dzięki nim zajęcia na basenie stają się dla dzieci o wiele bardziej atrakcyjne. Wytrzymałe i elastyczne, stały się dzisiaj niemal obowiązkowym wyposażeniem większości basenów. Korzystają z nich dzieci, osoby dorosłe oraz seniorzy.