Pływanie to sport mający wielu miłośników. Każdego dnia kolejne osoby decydują się na naukę pływania. Początkujący często pytają o to, co zabrać ze sobą na basen. Poniżej podpowiadamy, co z pewnością warto mieć. Kostium kąpielowy Absolutną podstawą jest oczywiście kostium kąpielowy w przypadku pań i kąpielówki w przypadku panów. Ubiór tego rodzaju jest obowiązkowy – bez niego nie mamy szans na wejście na pływalnię. Paniom proponujemy kostium jednoczęściowy. Owszem, nie ma żadnych przeciwwskazań przed ubraniem kostiumu dwuczęściowego, jednak wiemy z własnego doświadczenia, że jednoczęściowy jest wygodniejszy, lepiej się w nim pływa, a panie czują się w nim swobodniej. Z kolei panowie przed pójściem na basen powinni zapoznać się z regulaminem, ponieważ nie zawsze będą mogli ubrać plażowe spodenki i w większości przypadków trzeba mieć ze sobą przylegające kąpielówki. Czepek + okulary Warto zabrać ze sobą również czepek. Większość pływalni traktuje go jako obowiązkowy element wyposażenia pływaka. Chodzi oczywiście o względy higieniczne. Trzeba również pamiętać, że włosy mogłyby przyczyniać się do zatykania specjalnych filtrów, których zadaniem jest oczyszczanie wody. Czepek wysokiej jakości to także ochrona dla włosów. Chlor, który nadal jest powszechnie stosowany, nie wpływa bowiem korzystnie na ich kondycję. O korzyści posiadania okularów na basenie nikogo nie trzeba przekonywać - chronią oczy przed drażniącym działaniem chloru. Klapki + kosmetyki Klapki są niezbędne, jeśli chcemy uniknąć poślizgnięcia się. Powinny znajdować się na stopach w szatni oraz wówczas, gdy przemieszczamy się do basenu. Nie należy z nich rezygnować również pod prysznicem. Warto postawić na wysokiej jakości model, którego podeszwa jest antypoślizgowa. Zwiększa to nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo poruszania się po śliskiej posadzce. Natomiast z kosmetyków warto zabrać ze sobą mydło - przed pływaniem bierzemy prysznic, aby zadbać o czystość wody w basenie, natomiast po pływaniu spłukujemy ze skóry chlor.