Nowy Rok to czas postanowień. W czołówce noworocznych postanowień co roku możemy znaleźć plan zgubienia zbędnych kilogramów. Do kompleksowej pracy nad sylwetką można polecić pływanie, które pomaga poprawić wygląd ciała, ma także dobry wpływ na zdrowie całego organizmu. Jak pływanie działa na sylwetkę? Pływanie to dobry sposób na spalenie kalorii. Woda w basenie jest zdecydowanie gęstsza od powietrza, a to oznacza, że w każdy ruch musimy włożyć większy wysiłek. Przekłada się to na ilość spalonych kalorii. Szacuje się, że godzinny trening w wodzie, wykonywany z umiarkowaną intensywnością, pozwala spalić około 500 kalorii. Oczywiście ilość spalonych kalorii rośnie wraz z wysiłkiem, który wkładamy w trening w wodzie. Regularne zajęcia na basenie mogą więc być metodą na schudnięcie.

Dlaczego pływanie wyszczupla?

Trening pływacki przypomina trening z obciążeniem, ponieważ ciało musi pokonywać opory wody. W kolejne ruchy muszą angażować się mięśnie całego ciała od tułowia przez nogi. Opór wody pomaga wzmocnić mięśnie, a trening pływacki pozwala przyśpieszyć tempo metabolizmu, również na długo po zajęciach na basenie. To kolejny argument, który przemawia za pływaniem jako sposobem na schudnięcie. Trzeba też wspomnieć o relaksującym wpływie pływania, co również przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Warto też wspomnieć, że trening pływacki powoduje, że poprawia się wygląd całego ciała. Pływanie to korzyści dla sylwetki: zmienia się wygląd pleców, ramion, ruchy rotujące wpływają na talię. Intensywnie pracują biodra oraz nogi – dzięki regularnym treningom staną się one nie tylko silniejsze, ale również bardziej smukłe.