Dzieci potrzebują codziennej aktywności fizycznej, by prawidłowo się rozwijać i zdobywać kolejne umiejętności. Uprawianie sportu sprawia, że od najmłodszych lat pociechy budują masę mięśniową, zwiększają elastyczność stawów, poprawiają zmysł równowagi i są lepiej przygotowane do wykonywania czynności, które wymagają dobrej koordynacji ruchowej.

Jeżeli zastanawiasz się, jaka aktywność fizyczna jest najlepsza dla Twojego syna lub córki, poznaj zalety, które niesie ze sobą nauka pływania dla dzieci Kraków.

 

1. Nauka pływania dla dzieci Kraków odpowiednia nawet dla niemowląt

2. Sport ogólnorozwojowy dla wszystkich dzieci

3. Pływanie jest lubiane przez dzieci

 

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie szybko zyskuje na popularności. Chętnie decydują się na nią wszyscy rodzice, którym zależy na prawidłowym rozwoju ich pociech i stymulowaniu ich do zdobywania nowych umiejętności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o korzyściach z nauki pływania dla dzieci, sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat.


 

Nauka pływania dla dzieci Kraków odpowiednia nawet dla niemowląt

 

Nauka pływania dla dzieci Kraków to zajęcia odpowiednie nawet dla maluszków. Mogą brać w niej udział już 4-miesięczne maluchy. Niemowlęta do 6. miesiąca życia potrafią wstrzymywać oddech pod wodą, dlatego im wcześniej zacznie się naukę pływania, tym lepsze przyniesie efekty. Umiejętności zdobyte w życiu płodowym są wtedy kontynuowane poza łonem matki.

 

Pływanie dla niemowląt jest w pełni bezpieczne i przyjemne nawet dla nerwowych maluszków, cierpiących z powodu kolek i nadmiernego napięcia mięśniowego. Woda łagodzi wiele dolegliwości, a dzięki wyporności pozwala maluszkowi swobodnie się poruszać, pomimo nieskoordynowanych ruchów i braku poczucia równowagi.

 


Sport ogólnorozwojowy dla wszystkich dzieci

 

Pływanie to jeden z najlepszych sportów, jakie można uprawiać w każdym wieku. Pływać mogą zarówno niemowlęta i małe dzieci, jak i osoby cierpiące z powodu otyłości, chorób stawów lub będące w podeszłym wieku. W przypadku dzieci zajęcia na basenie mają szereg zalet. Przede wszystkim pomagają budować mięśnie całego ciała, w tym mięśnie głębokie, odpowiadające za prawidłową postawę ciała. Woda jednocześnie masuje ciało, sprawiając, że ćwiczenia w wodzie przynoszą ulgę i łagodzą napędzie mięśni związane z ćwiczeniami oraz codzienną aktywnością. Dziecko, które pływa od najmłodszych lat, ma silne mięśnie, mocny i prosty kręgosłup, a także elastyczne stawy.

 

Nauka pływania pomaga dzieciom rozwijać koordynację ruchową, co ułatwia naukę wielu innych czynności. Dotyczy to zarówno uprawiania innych sportów, jak i rozwoju umysłowego. Dzieci, które pływają szybciej przyswajają wiele umiejętności, związanych z nauką różnych przedmiotów. Pływanie pomaga rozładować nadmiar energii, dzięki czemu pociecha lepiej skupia się na lekcjach i efektywniej przyswaja wiedzę.

 

Podczas pływania pociechy znakomicie się relaksują, co ułatwia im wyciszenie nawet po dniu pełnym wrażeń. Ćwiczenia na basenie i aktywność fizyczna w wodzie łagodzą bóle mięśni, a także stymulują mózg do wydzielania większej ilości endorfin, czyli hormonu szczęścia. Dzięki temu dzieci mają dobry nastrój i pozbywają się nadmiaru negatywnych emocji. Pływanie jest z tego powodu w szczególności polecane dzieciom, które mają problem z nieśmiałością, obniżeniem nastroju i brakiem pewności siebie.

 

Nauka pływania dla dzieci w Krakowie jest również dobrym sposobem, by zachęcić pociechę do sportu, jeżeli dziecko cierpi z powodu nadwagi. Aktywność fizyczna na basenie jest mniej mecząca dla dzieci, które do tej pory niewiele się ruszały. Dodatkowo pływanie bezpiecznie wspiera zrzucanie nadprogramowych kilogramów i chroni przed otyłością w przyszłości. Dziecko, które 2-3 razy w tygodniu uczęszcza na basen, powraca do prawidłowej wagi ciała, a po kilku tygodniach cieszy się o wiele lepszą kondycją fizyczną.

 


Pływanie jest lubiane przez dzieci

 

Dzieci uwielbiają zajęcia na basenie. Nawet mało aktywne maluchy i dzieci mniej żywiołowe chętnie pływają i bawią się w wodzie. Nauka pływania rzadko wymaga zachęty ze strony rodziców, gdyż pociechy same proszą, by zapisać je na zajęcia. To znakomita wiadomość dla każdego rodzica, który martwi się, że jego syn lub córka zbyt mało się ruszają i wykazują niechęć do aktywności fizycznej. Zwykle zapisanie dziecka na zajęcia z nauki pływania w Krakowie w pełni rozwiązuje ten problem. Pociecha znakomicie bawi się na basenie, nawet gdy początkowo jedynie podskakuje i gra w wodzie w piłkę. Dzięki temu łatwo oswaja się z wodą, nabiera pewności siebie w poruszaniu się w wodnym środowisku i przekonuje się, że sport może być naprawdę przyjemny.

 

Jeżeli wciąż wahasz się, czy zapisać dziecko na kurs pływania, pamiętaj, że jest to jeden z najlepszych sportów dla pociech w każdym wieku. Dzieci powinny chodzić na basen jak najwcześniej, gdyż dzięki temu pomoże się im w rozwoju oraz zapobiegnie się wielu chorobom, które mogłyby dotknąć ich w przyszłości. Żaden inny sport nie przyniesie Twojemu dziecku tylu korzyści jednocześnie.