Każda aktywność fizyczna jest korzystna dla naszego organizmu. Obecnie nie brakuje osób decydujących się na regularne wizyty na basenie. Dlaczego warto chodzić na basen? Bez względu na to, jaki styl pływania preferujemy, w wodzie zawsze uruchomione zostają wszystkie nasze mięśnie. Jednocześnie nie dochodzi do nadmiernego obciążania stawów i kręgosłupa, co ma ogromne znaczenie w przypadku osób zmagających się z dolegliwościami ze strony tych struktur naszego ciała. Na skutek regularnych wizyt na basenie dochodzi do wzmocnienia mięśni, zwłaszcza grzbietowych, które stanowią solidną podporę dla kręgosłupa. Woda działa rozluźniająco i rozkurczająco, co bez wątpienia docenia osoby narażone na długotrwały i silny stres. Nie można zapominać również o tym, że pływanie jest bardzo korzystne dla układu oddechowego. Przyczynia się bowiem do powiększenia pojemności płuc. Pływanie to ten rodzaj aktywności, który poleca się osobom mającym za sobą zawał mięśnia sercowego. Pobudza bowiem do pracy układ krążenia, ale nadmiernie go nie obciąża. Coraz częściej wizyty na basenie poleca się kobietom spodziewającym się dziecka. Pływanie pomaga bowiem niwelować obrzęki, na które narzeka wiele przyszłych mam. swimming-pool-504780_1280