Jaki cel mają zajęcia korekcyjne na basenie?

Gimnastyka korekcyjna na basenie to świetne rozwiązanie przede wszystkim dla dzieci, które borykają się z różnymi wadami postawy. Głównym celem tego typu aktywności, jest zredukowanie wad, wykształcenie właściwej postawy, a także wyrobienie prawidłowych nawyków w codziennym życiu. 

Jednak to nie wszystko. Zajęcia tego typu będą także dobrym rozwiązaniem u dzieci, które nie mają stwierdzonej żadnej wady postawy, ale np. często się garbią, czy wykazują inne niepokojące objawy związane z układem ruchu. Mają one charakter ogólnorozwojowy i z pewnością nigdy nie zaszkodzą. 

Ważnym celem zajęć korekcyjnych na basenie jest także kształtowanie motorykiZalety zajęć korekcyjnych na basenie

Zajęcia korekcyjne na basenie mają bardzo wiele zalet. Przede wszystkim rozwijają kondycję oraz ogólną sprawność fizyczną i wydolność oddechową. Dzięki regularnym ćwiczeniom zwiększa się też ruchomość ich stawów, a napięcie mięśniowe się zmniejsza. 

Kolejną zaletą jest funkcja profilaktyczna. Dzieci uczą się zachowywania prawidłowych postaw, kontrolowania swojego ciała, a także unikania nawyków, które mogą wywołać potencjalne wady czy inne schorzenia związane z układem ruchu

Dużą zaletą jest także to, że zajęcia korekcyjne nie wiążą się z żadną rywalizacją czy ocenianiem. Znaczenie ma tylko zaangażowanie i efekt. Dlatego w trakcie zajęć nie panuje żaden stres, ani napięcie związane z lękiem o to, aby dobrze wypaść. 


Nauka pływania 

Warto zaznaczyć, że aby uczestniczyć w zajęciach korekcyjnych na basenie szkoły pływania Rekin, nie trzeba umieć pływać. Zajęcia skierowane są zarówno do świetnych pływaków jak i do osób, które nigdy wcześniej nie próbowały swoich sił w wodzie. Dzięki obecności wykwalifikowanych instruktorów wszyscy uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie i komfortowo. Ćwiczenia są tak dobrane, aby poprawić sylwetkę, zniwelować problemy, a także odprężyć się. 

Bardzo ważną kwestią jest także rozgrzewka, dzięki której zajęcia będą bardziej efektowne i bezpieczne. Wiele ćwiczeń prowadzonych jest w formie zabaw czy gier, dzięki czemu zajęcia są bardzo atrakcyjne. 

Zajęcia korekcyjne w wodzie to bardzo dobra propozycja, dla wszystkich dzieci, które borykają się z różnymi wadami postawy, a także innymi schorzeniami związanymi z układem ruchu. Jest to także bardzo atrakcyjna forma spędzenia czasu wolnego, po całym dniu spędzonego przed komputerem i książkami. 

 

Źródła:

http://trenerplywania.com/gimnastyka-korekcyjna-w-wodzie/

http://www.fizjokat.webd.pro/rekreacja/gimnastyka-korekcyjna-z-nauka-plywania/

https://iloveslubice.pl/aktualnosci/wszystko-co-warto-wiedziec-o-gimnastyce-korekcyjnej/