🏊‍♂️💪Pływanie jest to jeden z powszechnie uprawianych sportów, który bardzo dobrze wypływa na kondycję i sylwetkę. Podczas pływania dowolnym stylem angażujemy niemalże wszystkie mięśnie w naszym ciele. To za sprawą tego sportu możemy spalić podczas godzinnego treningu od 300 do nawet 1000 kalorii.


Wszystko zależy od intensywności prowadzonych ćwiczeń oraz metody pływania. Ponadto podczas pływania ćwiczymy ponad 40 mięśni. Podczas pływania aktywowane są między innymi: mięśnie pleców, brzucha, ramion oraz nóg.

mirki, można osiągnąć taką sylwetkę samym... - jankowalski69 - Wykop.pl


Pływanie to sposób na utrzymanie smukłej sylwetki


Pływanie to sport, który również bardzo dobrze wypływa na nasze zdrowie. Nie obciąża stawów, serca czy innych organów. Wprost przeciwnie podczas pływania dotleniamy mózg oraz cały organizm. Pływanie działa kompleksowo na mięśnie oraz stawy. Ten sport jest wskazany dla osób w każdym wieku: także dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów.


Pływanie pobudza metabolizm, a dzięki temu przyspieszone zostaje spalanie tkanki tłuszczowej. Dlatego warto regularnie uprawiać ten sport. Dodatkowo aktywność w wodzie pomaga wyrzeźbić sylwetkę, mięśnie, ujędrnić ciało, wzmacnia naskórek.


Nauka pływania dla dzieci i dorosłych


Szkoła pływania proponuje szereg zajęć zorganizowanych dla dzieci i dorosłych: obozy sportowe, półkolonie pływackie, zajęcia rekreacyjne. Wszystkie propozycje kierowane są zarówno dla dzieci, jak i do dorosłych. Tego typu zajęcia zorganizowane odbywają się podczas wakacji oraz ferii, natomiast w ciągu roku szkolonego mamy przygotowaną specjalną ofertę nauki indywidualnej oraz grupowej skierowanej dla dzieci i dorosłych. Istnieje podział na grupy:

✅ dla osób początkujących, stawiających pierwsze kroki w pływaniu.

✅ dla osób średniozaawansowanych;

✅ dla osób zaawansowanych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pływackie.


Pod okiem licencjonowanych instruktorów każdy może doskonalić naukę pływania, a także zacząć naukę pływania w dowolnym wieku. Wyszkolona kadra prowadzi zajęcia indywidualne, a także grupowe. Zajęcia pływackie odbywają się bez udziału rodzica, ale zawsze pod opieką instruktora.


Wychodzimy z założenia, że basen i pływanie są dla każdego, dlatego szkolimy wszystkich, którzy takiej aktywności oczekują. Wiedząc jakie dobroczynne skutki ma pływanie i aktywność na basenie pragniemy przerwać stereotypy i zachęcić do pływania nawet najbardziej oporne osoby, który uważają, że pływanie nie jest dla nich.Czym różnią się zajęcia indywidualne od zajęć grupowych?


Zajęcia grupowe są skierowane do osób dorosłych oraz dzieci, którzy na basenie chcą nie tylko doskonalić swoje umiejętności pływackie, ale także świetnie się bawić. Pod okiem wyszkolonych instruktorów standardowe zajęcia z nauki pływania przeplatane są wieloma pomysłami na aktywność na basenie, zabawami z przyrządami. Zajęcia są prowadzone w niewielkich grupach: od trzech do ośmiu dzieci. Ponadto to, co charakteryzuje tego typu zajęcia to niska cena oraz systematyczność prowadzonych ćwiczeń.


Z kolei zajęcia indywidualne, to idealne rozwiązanie dla osób, które odczuwają lęk przed wodą oraz potrzebują więcej czasu na opanowanie technik pływackich. Dużą zaletą tego typu zajęć jest indywidualne podejście do każdego uczestnika oraz elastyczny czas prowadzonych zajęć.