Dobry instruktor pływania to osoba, która perfekcyjnie opanowała tę aktywność sportową i jednocześnie znakomicie sprawdza się w roli nauczyciela. Poszukujesz dobrego instruktora nauki pływania? Sprawdź, jakie cechy powinny go charakteryzować. Jak powszechnie wiadomo, instruktor pływania powinien posiadać stosowne uprawnienia, których poświadczeniem jest legitymacja instruktorska. Oczywiście uprawnienia to podstawa, jednak nie tylko one mają wpływ na to, czy jest się dobrym instruktorem lub czy ma się ku temu predyspozycje. Poniżej przedstawiamy kilka cech, które powinien posiadać instruktor pływania. Cechy dobrego instruktora pływania Instruktor powinien być przede wszystkim: cierpliwy – jak wiadomo, nie każdy od razu jest w stanie powtórzyć ćwiczenie. Niejednokrotnie zdarza się, że nauczyciel musi pokazywać je wiele razy, godny zaufania i odpowiedzialny – jeśli instruktor wzbudzi zaufanie kursanta, wówczas jego podopieczny szybko pozbędzie się barier, takich jak naturalny lęk przed wodą. Uczeń powinien czuć się bezpiecznie i wiedzieć, że jest pod dobrymi skrzydłami, instruktor pływania powinien być wesoły i przyjaźnie nastawiony do uczniów pasjonatem – jeśli instruktor lubi to, co robi, wtedy bez problemu zarazi swoją pasją „kursantów”. Dobry instruktor pływania powinien ponadto wciąż się rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę oraz mieć zdolności pedagogiczne.