Deska pływacka to jeden z prostszych akcesoriów dla pływaków. Wbrew obiegowej opinii nie jest ona przeznaczona wyłącznie dla osób, które uczą się pływać. Z deski korzystają również doświadczeni pływacy, których umiejętności stoją na naprawdę wysokim poziomie. Kiedy warto pływać z deską?

Po deskę warto sięgnąć na etapie nauki pływania. Wówczas należy na model o trochę większych rozmiarach. Stabilizuje on pozycję, ułatwia utrzymywanie się na powierzchni wody, zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Dzięki niemu nauka pływania przebiega zdecydowanie szybciej.

Deska wykorzystywana jest również podczas treningu pływackiego tych, których umiejętności stoją już na naprawdę na wysokim poziomie. Powszechnie uważa się, że trening z deską jest najbardziej efektywny, a tym samym gwarantuje nieustanne robienie postępów. W przypadku osób startujących w zawodach pływackich ma to ogromne znaczenie – zwiększa szansę na osiągnięcie sukcesu.

Deska jest również niezastąpiona wówczas, gdy naszym celem jest poprawa techniki pływania. Pozwala wyeliminować popełniane błędy. Dzięki niej pływak może w pełni skoncentrować się na prawidłowym wykonywaniu kolejnych ruchów.

Deska pływacka ma wiele zastosowań. Bez wątpienia uznać można ją za jeden z ważniejszych elementów wyposażenia każdej pływalni.