Jedną z takich dyscyplin jest pływanie zatem warto wiedzieć od kiedy i dlaczego warto chodzić ze swoim dzieckiem na basen.


Od kiedy warto chodzić z dzieckiem na basen?

Choć eksperci nie określają jednoznacznej daty rozpoczęcia chodzenia na basen ze swoim dzieckiem to warto to zrobić jak najwcześniej. Doskonałym momentem na zaszczepienie w dziecku chęci chodzenia na basen jest zaprowadzenie dziecka do przedszkola. Po zajęciach w celu zachęcenia swojego dziecka do wysiłku fizycznego od najmłodszych lat można go zapisać na zajęcia na basen.

Dobrym wyborem może okazać się zapisanie swojego dziecka na basen wraz z instruktorem indywidualnie lub  na zajęcia grupowe. Na zajęciach indywidualnych instruktor będzie wyłącznie skupiony na przekazaniu umiejętności wyłącznie jednej osobie i będzie mógł korygować wszystkie ewentualne błędy. Z kolei na zajęciach grupowych dzieci spędzają wspólnie czas na nauce imają kontakt z rówieśnikami co jest równie ważne dla ich rozwoju.Dlaczego warto zapisać dziecko na basen?

Pływanie samo w sobie ma bardzo dużo zalet jako dyscyplina sportowa. Do najważniejszych z nich należą:

  • możliwość poprawienia swojej postury - pływanie sprawia, iż kręgosłup prostuje się i można dzięki temu utrzymać swoją postawę w odpowiedniej pozycji. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla dzieci, które cierpią na tego typu schodzenia;
  • jedna z najszybszych metod pozwalających na schudnięcie lub utrzymanie prawidłowej masy ciała - pływanie sprawia, iż sama obecność w wodzie zmusza organizm do spalania kalorii i tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak dlatego, iż organizm chce sam się ogrzać będąc w wodzie, która ma z reguły niższą temperaturę od temperatury ciała;
  • angażowanie w pracę wszystkich mięśni - w odróżnieniu od innych dyscyplin sportowych w pływaniu do pracy angażowane są praktycznie wszystkie mięśnie. Dzięki temu jest to idealna dyscyplina sportowa dla dzieci, które chcą od najmłodszych lat utrzymać odpowiednią budowę ciała.

Poza wyżej wymienionymi zaletami wpływającymi na zdrowie i kondycję fizyczną nauka pływania wśród dzieci to po prostu dobra zabawa. Na zajęciach można uczyć się różnych stylów, pływać dla relaksu czy też np. uczyć się skakać do wody. W połączeniu z zajęciami grupowymi nauka pływania na basenie wydaje się być zatem idealną opcją na spędzanie wolnego czasu wśród dzieci.

Jest to także możliwość nauki dziecka od najmłodszych lat jego życia dyscypliny sportowej, która w przyszłości może stać się jego pasją lub która umożliwi utrzymanie zdrowia w dobrej kondycji. By dowiedzieć się więcej szczegółów na ten temat lub skontaktować się w sprawie zapisu dziecka na zajęcia z pływania warto zainteresować się ofertą szkoły pływania „Rekin”.