Niestety w dobie wysoko rozwiniętej technologii aktywność fizyczna coraz częściej pomijana jest na rzecz spędzania czasu przed telewizorem czy komputerem. Co zrobić, aby zmotywować się do sportu, a także dać dobry przykład najmłodszym? Rozwiązaniem może okazać się wspólne uprawianie sportu, np. rodzinne wypady na basen

Sprawdź, jakie korzyści niesie za sobą nauka pływania od najmłodszych lat i jak przygotować się na pierwsze zajęcia na basenie. Rodzinne zajęcia na basenie – doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu?


Budowanie więzi i pozytywnej relacji pomiędzy rodzicem a dzieckiem to bardzo istotny aspekt, zarówno dla jednej, jak i drugiej strony. Wspólne wypady na basen i nauka pływania to doskonała okazja na zbliżenie się do siebie, poznanie swoich potrzeb, a także na dobrą zabawę – większość dzieci uwielbia wodę! Regularne wizyty na basenie to zatem nie tylko inwestycja w zdrowie swoje i dziecka, ale także sposób na miłe spędzenie wolnego czasu. 

Jesteś rodzicem niemowlaka? Żaden problem. Dzieci już w wieku niemowlęcym mogą zacząć przyzwyczajać się do wody i uczestniczyć w zajęciach z rodzicami. Właściwą naukę pływania można natomiast wprowadzić u dzieci od 3 lat.   Nauka pływania od najmłodszych lat – korzyści


Nauka pływania, a także zabawy w wodzie przede wszystkim wspierają rozwój fizyczny dziecka. Zajęcia na basenie poprawiają kondycję, usprawniają pracę serca, rozwijają mięśnie, a do tego nie są zbyt obciążające. Nie bez przyczyny ćwiczenia w wodzie rekomendowane są osobom z otyłością (które nie mogą obciążać stawów) lub osobom po urazach i w trakcie rehabilitacji.  

To jednak nie wszystko. Aktywność fizyczna sprawia, że organizm produkuje endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia, które odpowiadają za pozytywny nastrój. Zabawa w wodzie to dla dziecka przyjemność, co jeszcze bardziej potęguje efekt. Do tego odciągniesz swoją pociechę od ekranu telewizora czy komputera. Pamiętaj, że zbyt długa ekspozycja na światło niebieskie, które emitują urządzenia cyfrowe, negatywnie wpływa na wzrok, a także ogólnie na zdrowie. Twoje dziecko nie lubi sportu? Zaproponuj wspólną naukę pływania i zobacz, jak zareaguje Twoja pociecha. Pierwszy wypad na basen z dziećmi – jak się przygotować?


Czego potrzebujecie na lekcję pływania? Przede wszystkim stroju kąpielowego, czepka oraz klapek basenowych. Najlepiej spakować torbę dzień wcześniej, aby w dniu wyjazdu nie denerwować się niepotrzebnie lub co gorsza, nie zapomnieć potrzebnego sprzętu. Pamiętaj też o ręcznikach, żelu do mycia oraz innych kosmetykach, których używacie po kąpieli.

Nie wiesz, gdzie wybrać się z dzieckiem na pierwsze lekcje pływania? Sprawdź ofertę szkoły pływania Rekin na stronie szkolarekin.pl. W ofercie dostępne są zajęcia dla dzieci i dorosłych – zarówno nauka, jak i doskonalenie pływania. 

Nie masz pomysłu na wspólny czas z rodziną? Wybierz się na basen i sprawdź, czy lekcje pływania to rozwiązanie dla Was.