Przyspieszanie przemiany materii, to najczęstszy motyw reklamowy środków odchudzających.

Takie przyspieszenie przemiany materii w całym organizmie nie jest korzystne dla nikogo. Nasze komórki wtedy szybciej pracują i co za tym idzie szybciej się, zużywają. Większość proponowanych metod odchudzania jest ryzykowna. Odchudzanie wymaga często skomplikowanych zabiegów, które mogą doprowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń komórek. Nie musisz ryzykować, aby dobrze i zdrowo wyglądać.


Ile jeść?

Odżywianie się jest jedną z niezbędnych czynności życiowych organizmu ludzkiego. Osoba dorosła zjada średnio 14 kg pożywienia tygodniowo. Pokarm zostaje zamieniony na energię i składniki odżywcze, resztki usunięte z organizmu. Przecież musimy się odżywiać, aby zapewnić sobie energię. Dzięki niej pracują podstawowe narządy oraz podtrzymywane są procesy wzrostu i regeneracji komórek. Pokarm zawiera witaminy i składniki mineralne niezbędne dla zdrowia. Zrównoważona dieta powinna składać się z białek, węglowodanów, tłuszczów, błonnika oraz pierwiastków i witamin.

Wartość energetyczna pokarmów mierzymy w kaloriach, czyli jednostkach ciepła. Ludzie dorośli potrzebują od 2000 do 3000 kilokalorii dziennie. Samo jedzenie minimalnej ilości pokarmu czy stosowanie złej diety nie przyniesie pożądanych rezultatów. Po takich kuracjach odzyskujemy utracone kilogramy, zdarza się, że jeszcze kilka dodatkowych. Ilość pokarmu, jaki potrzebuje nasz organizm, zależy: od wykonywanej pracy, płci, budowy ciała, tempa spalania tłuszczu. Nasza dieta musi być zbilansowana. Dzięki laboratoryjnemu badaniu pokarmów możemy dzisiaj określić wartość kaloryczną naszej diety, czyli ilość zawartego w niej białka. Parametry te mają istotne znaczenie dla rozwoju i wzrostu naszego organizmu. Pływacy potrzebują wysokobiałkowego pożywienia, w celu uzyskania silnych mięśni.


Spalanie kalorii jest możliwe nie tylko za pomocą diety, ale i podczas wysiłku fizycznego.

Każdy może wybrać aktywność fizyczną dostosowaną do wieku, czasu, jakim dysponuje i możliwości finansowych, a także osobowości. Nie ma drugiego sportu tak wszechstronnie rozwijającego organizm. W trakcie pływania harmonijnie pracują wszystkie mięśnie. Ważne to bardzo bezpieczny sport zwłaszcza pod okiem instruktora pływania. Mało kontuzyj ny, ponieważ ćwiczenia w wodzie wykonywane są w nieomal w nieważkości. Pływanie jest świetnym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów ,kształtuje prawidłową sylwetkę. Można połączyć przyjemne z pożytecznym. Pływanie zapewni: relaks, zabawę, wzmocnienie całego ciała angażując do pracy dużą grupę mięśni. Woda stawia opór, co sprawia, z mięśnie intensywniej pracują i spalają tkankę tłuszczową. Po 20 minutach treningu nasz organizm czerpie energię ze zgromadzonych zapasów tłuszczu. Podczas godzinnego treningu z instruktorem pływania jesteśmy w stanie spalić około 1000kcal. Podczas samodzielnego treningu tylko 600-700 kcal.

pływając z prędkością 1,2 km/h 12 basenów 25m/15 min tracimy 0,060kcal/min/1kg

natomiast pływając 3 km/h 30 basenów 25m/15 min tracimy kalorie w ciągu minuty na 1 kg masy ciała 0,164kcal/min/1kg

Prędkość pływania 4,2 km/h 42cbasenów 25m/15 min w ciągu minuty na 1 kg masy ciała stracimy kalorii o,430 kcal/min/1kgZużycie kalorii na godzinę w różnych dyscyplinach sportowych.

1000
bieganie

700 pływanie


600

jazda na rowerze
400


chód
0
Najlepiej zaczynać przygodę z pływaniem pod okiem instruktora pływania, który pokaże jak nauczyć się pływać bezpiecznie. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie wyrobić sobie dobre nawyki, które zaprocentują w przyszłości. Pływanie oprócz korzyści w postaci super sylwetki ma jeszcze zbawienny wpływ na układ krwionośny i kręgosłup. Te regularnie uprawiaj sport, zapisz się na basen z instruktorem i powiedz mu, iż zależy ci na utracie wagi. Pływanie to dobra metoda na spalenie zbędnych kalorii pod warunkiem, że robimy to poprawnie technicznie pod okiem instruktora pływania Kraków. Instruktor tak poprowadzi nasz trening, angażując do 75% mięśni naszego ciała, ułoży plan zajęć.

Na efekty nie trzeba długo czekać zapisz się na zajęcia szkoła pływania by harmonijnie rozwijać cały organizm.