Ciąża to niezwykły czas w życiu każdej kobiety. Rozwijające się pod sercem dziecko wymaga zdrowego odżywiania oraz racjonalnego trybu życia. Bez wątpienia nie należy w tym okresie rezygnować z aktywności fizycznej. Co jednak z pływaniem na krytych pływalniach, gdzie woda jest chlorowana? Czy aby na pewno nie odbije się to na zdrowiu przyszłej mamy i mającego przyjść na świat maluszka? Pływanie idealne dla kobiet w ciąży Gimnastyka w wodzie to doskonała forma aktywności dla przyszłych mam. Nie obciąża nadmiernie stawów i kręgosłupa, które zwłaszcza pod koniec ciąży są już i tak wystarczająco mocno nadwyrężone. Do tego doskonale rozluźnia i wspaniale masuje mięśnie. Z uwagi jednak na obecność chloru w wodzie należy wybierać tylko renomowane pływalnie, które cieszą się doskonałą opinią. Chlor tak, ale nie w nadmiarze Skóra w czasie ciąży jest niezwykle wrażliwa i skłonna do powstawania podrażnień. Chlor może więc prowadzić do wystąpienia swędzącej wysypki czy brzydkich łuszczacych się zmian. Na szczęście dobre pływalnie stosują minimalną ilość tego składnika. Jest ona dobrana tak, aby zabić wszystkie bakterie znajdujące się w wodzie, a jednocześnie zapewnić bezpieczeństwo osobom z wrażliwą skórą i szczególnymi potrzebami.