Czepek na basen chroni włosy


Podstawową funkcją każdego czepka, zarówno tego poliestrowego, jak i silikonowego jest ochrona włosów. Jest to najważniejsza funkcja, ponieważ kontakt z chlorowaną wodą może im zaszkodzić. Woda basenowa może mocno przesuszyć skórę głowy, co w konsekwencji rozregulowuje pracę gruczołów łojowych. Wiąże się to z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów, łupieżem, oraz łamliwością włosów. Unikanie problemów z włosami, powinno przemówić osobom, które dbają o swoje włosy, oraz mogą szczycić się swoimi zdrowymi, efektownymi pasmami. Dzięki używaniu czepka, można utrzymać ten stan włosów, nawet pomimo regularnego korzystania z basenu.


Dzięki czepkowi pływasz szybciej


Dobrze wiedzieć, że zawodowi sportowcy nie korzystaliby z czepków, lub korzystali z czegokolwiek, co przykrywa ich włosy, gdyby nie fakt, że dzięki czepkowi pływa się szybciej. Tymczasem każdy zawodnik bardzo skrupulatnie podchodzi do wyboru czepka. Najlepsi z nich korzystają z czepków specjalnie zaprojektowanych dla nich. Jeśli czepek będzie korzystnie dopasowany, jako zawodnik naprawdę możesz pływać szybciej, oraz osiągać coraz to lepsze rezultaty. Czepek może wpłynąć na lepszy czasowo wynik, ale również wpływa na to, że mniej się męczysz. Tajemnica tkwi w tym, że dobrze dopasowany czepek, ogranicza opór wody.
Czepek-nie tylko na basenie


Czepek basenowy jest na tyle uniwersalny, że nie ma powodów dla którego nie mógłbyś z nich korzystać podczas kąpieli w morzu, czy jeziorze. Warto mieć na uwadze modele renomowanych, oraz godnych zaufania producentów, dzięki którym wykonane czepki z wysokiej jakości materiałów ograniczają działanie promieniowania słonecznego, oraz skutków ubocznych słonej wody. Jeśli poważnie myślisz o triathlonie, lub często jeździsz na wakacje, to czepek z pewnością sprawdzi się w każdym z tych miejsc.


Dbanie o higienę, oraz okazanie kultury


Korzystanie z czepków pływackich jest oznaką wysokiej kultury osobistej, oraz szacunku do ogólnie pojętych stosunków społecznych. Warto wiedzieć, że czepek nie chroni tylko Ciebie, ale też inne osoby korzystające z basenu. Nie naraża się ich na kontakt z Twoimi włosami, oraz łojem na skórze głowy. Nikt przecież nie chce pływać w czyichś włosach,  Zacznij zatem od siebie, oraz dawaj uczestnikom basenu dobry przykład. W naszej szkole pływania Rekin zwracamy uwagę na stosowanie się do regulaminu, poprzez noszenie czepków. Dzięki temu pływasz w bezpiecznym środowisku, z pełnym szacunkiem dla ogólnie pojętych stosunków społecznych. W naszej ofercie prowadzone są zajęcia dla dzieci, oraz dorosłych, polegające na nauce, oraz doskonaleniu nauki pływania. Zadzwoń do nas, dowiedź się więcej. Zapraszamy chętne osoby.