Po co dzieciom basen i kiedy mogą z niego skorzystać?

W obecnych czasach aktywność fizyczna zaczyna odgrywać ogromną rolę. Powinny z niej korzystać również dzieci. Również, a może właśnie przede wszystkim, bo wiele z nich prowadzi siedzący tryb życia, a nauka zdalna jeszcze pogłębia problem. Taka sytuacja może doprowadzić do wielu problemów zdrowotnych, między innymi nadwagi, a stąd tylko krok do otyłości.

Pływanie to ruch, a ruch to zdrowie! Pływanie w basenie polecane jest nawet niemowlętom, a więc warto włączyć tę aktywność do codziennego życia. Już samo chlapanie w wodzie daje maluchom wiele przyjemności. Zajęcia na basenie to niezapomniane przeżycie dla dziecka, dodatkowo wspomagające jego rozwój motoryczny, czy rozwój zmysłu równowagi. Ponadto basenowe zajęcia pozytywnie wpływają na funkcjonowanie kręgosłupa, kształtując prawidłową postawę ciała. Kontakt z wodą uwalnia od stresu, łagodzi napięcie w mięśniach, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową i reguluje oddech.


Dziecko na basenie – czy to w ogóle bezpieczne?

Chyba większość rodziców zdaje sobie sprawę z zalet korzystania z basenu. Jednak wielu z nich wciąż jeszcze obawia się o bezpieczeństwo swojej Pociechy. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, bo kontakt z wodą może być również niebezpieczny. Na szczęście w profesjonalnych ośrodkach, takich jak na przykład szkoła pływania Rekin, nie ma powodu do obaw. Powierzając szkole swoje dzieci można być pewnym, że pod czujnym okiem zgłębią naukę pływania i wyniosą z tych lekcji wiele satysfakcji. W szkole pływania Rekin pracuje wykwalifikowana kadra, czyli osoby z dużym doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do swoich podopiecznych. Cechuje ich nie tylko miłość do wody, ale też do dzieci, zatem priorytetem jest dbanie o ich dobrą zabawę, a przede wszystkim o ich bezpieczeństwo.


Szkoła pływania a oczekiwania rodziców

Baseny z roku na rok stają się coraz popularniejszą formą spędzania czasu. Ich niewątpliwą zaletą jest możliwość korzystania przez cały rok! Szkoły pływania bezustannie poszerzają ofertę, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i rodziców, i dzieci. Jedną z takich szkół jest szkolarekin.pl. W ramach świadczonych usług dopasowuje się zarówno do dzieci umiejących pływać, jak i takich, które po raz pierwszy mają kontakt z wodą. Prowadzone przez nich zajęcia dedykowane są dzieciom od 5 roku życia i dostosowane do uczniów indywidualnych oraz większych grup. Wykwalifikowani instruktorzy sprawią, że basen stanie się przyjemnością i żadne dziecko nie będzie obawiało się kontaktu z wodą.


Oswajanie dzieci z wodą, czyli basenowe zabawy

Piłki, makarony, gumowe zwierzaki o tylko niektóre z propozycji Szkoły pływania Rekin. Nie od dziś wiadomo, że dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę i nie inaczej jest na basenie! Instruktorzy wplatają w naukę pływania najróżniejsze atrakcje, gry i zabawy w wodzie. Wyspy, tunele, piłka i wodne rywalizacje na pewno skuszą małych pływaków. Oczywiście wszystko dostosowane jest do wieku dziecka oraz jego umiejętności w tej dziedzinie. Dla nowicjuszy przygotowane są stopniowe etapy adaptacji z wodą. Powolne zanurzanie buzi, otwieranie oczu i wstępna orientacja pod wodą. Równie ważna jest nauka wdechów i wydechów, wstrzymywania powietrza, układania się na wodzie w różnych pozycjach, a potem nurkowanie.