Jedną z najcenniejszych rzeczy dla każdego pływaka, a w ogólności osoby uprawiającej sport, jest troska o doskonalenie jej umiejętności. W praktycznie każdym sportowcu jest mocno zakorzeniony duch samodoskonalenia oraz rywalizacji. Jeżeli zapytamy sportowca, co jest jego największym marzeniem, to odpowie — być lepszym. Nie zawsze to chodzi o to, aby być lepszym od kogoś, choć też często pojawia się taka motywacja. Najczęściej chodzi o pokonywanie własnych słabości i bicie własnych rekordów.

Dobrym pomysłem może być zatem podarowanie mu w prezencie właśnie takiego kursu. Szkoła Rekin w Krakowie organizuje kursy pływania dla dorosłych i młodzieży.


Okularki pływackie — dobry pomysł na prezent dla pływaka

Praktycznie każdy pływak korzysta ze specjalistycznych okularków pływackich. Są one szczególnie przydatne podczas pływania na basenie. Woda tam ze względów higienicznych jest chlorowana. Kiedy dostanie się do oczu, wywołuje to nieprzyjemne szczypanie. Z tego powodu praktycznie każdy pływak korzysta z nich na basenie, chociaż nie są wymagane.


Istnieją także okularki pływackie, których używa się do pływania w zbiornikach wodnych znajdujących się na świeżym powietrzu. Znacząco ułatwiają one czynności pływackie. Niezwykle przydatne są podczas nurkowania, kiedy chcemy podziwiać florę i faunę.

Istnieją modele specjalnie do pływania na basenie, w wodach otwartych oraz uniwersalne. Można także zastanowić się nad dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak na przykład polaryzacja w szkłach. Z pewnością każdy pływak ucieszy się z takiego prezentu.


Klapki basenowe — pływacka konieczność na basenach

Publicznie dostępne baseny kojarzą się nam niestety bardzo często z ryzykiem złapania grzybicy stóp. Wyjściem z tej sytuacji z pewnością jest zaopatrzenie się w odpowiednie klapki basenowe. Jest to zatem kolejny pomysł na prezent dla pływaka, który z pewnością okaże się dla niego praktyczny. Oczywiście przed ich zakupem warto dowiedzieć się jaki rozmiar buta nosi zazwyczaj osoba, która ma od nas otrzymać taki prezent. Nie chcemy przecież, aby klapki, które dla niej kupimy, stały się bezużyteczne.


Kosmetyki dla pływaków

Po wizycie na basenie należy dokładnie umyć swe ciało, aby spłukać z nas chlor znajdujący się w basenowej wodzie. Pomagają w tym specjalistyczne kosmetyki stworze specjalnie z myślą dla pływaków. Może to być zatem kolejny świetny i praktyczny prezent, który przyda się osobie, która lubi pływać w basenach.

Warto bowiem pamiętać, że chociaż nasze treningi pływackie bardzo dobrze wpływają na naszą formę, sylwetkę i ogólny stan zdrowia, to jednak pływanie w chlorowanej wodzie może negatywnie odbijać się na naszej skórze, włosach i paznokciach. Dobrym pomysłem jest zatem posiadanie odpowiednich kosmetyków dedykowanych pływakom, które także świetnie się sprawdzą jako prezent.