Wiadomo, że wspaniale wpływa na rozwój poprawnej postawy u dzieci, jeżeli trzeba to koryguje ją, a przy tym jest niesamowitą zabawą, podczas której można nabyć nowe umiejętności. Czegóż więcej chcieć? Mnóstwo rozrywki połączonej z korzyściami zdrowotnymi jest zaletą nie do odparcia.


Jak aktywnie spędzić czas na basenie?


Myśląc o wodnych aktywnościach fizycznych pierwsze co przychodzi do głowy, to pływanie. I słusznie. Jest to niewątpliwie jedna z najbardziej popularnych dyscyplin, z którą powinno się zaznajamiać już od najmłodszych lat, biorąc pod uwagę multum korzyści, jakie za sobą niesie. Przecież nawet rodzimy się z naturalną umiejętnością utrzymywania się wodzie, którą z biegiem miesięcy zatracamy. Im wcześniej zacznie się powrót do pływania, tym lepiej. Ale pamiętajmy, że na naukę nigdy nie jest za późno.Pływanie w każdym wieku

Nauka pływania niesie korzyści na każdym etapie w życiu człowieka. Nie ważne, czy jest się przedszkolakiem, nastolatkiem, dojrzałą, czy starszą osobą zawsze można znaleźć mnóstwo zalet z przebywania w wodzie. Właściwie trudno jest się doszukać jakichkolwiek przeciwwskazań. Dlatego warto jest poświęcić chwilkę czasu na wizytę na basenie. Naukę pływania dobrze jest rozpocząć pod okiem profesjonalisty, który wie, jak najsprawniej opanować tę umiejętność. Instruktor może okazać się bardzo przydatny również dla osób, którym "wydaje się", że umieją poruszać się w wodzie, jednak w praktyce wychodzi coś innego. 


Postępy pod okiem fachowca

Szkoła pływania Rekin, powstała z myślą o tych wszystkich, którzy chcą opanować sztukę pływania lub ją podszkolić. W przyjaznej atmosferze odbywają się lekcje dostosowane do każdej grupy wiekowej i posiadanych umiejętności. Są specjalne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Zawsze można wybrać:

  • interesujący poziom edukacji, naukę od podstaw lub po prostu doskonalenie umiejętności pływania;
  • formę zajęć indywidualną lub grupową.

W Szkole pływania Rekin znajdzie się miejsce i odpowiednio interesująca oferta dla każdego chętnego.


Inne formy aktywności na basenie

Chociaż prawie wszystkim sporty wodne kojarzą się z pływaniem, są też inne rodzaje spędzania wolnego czasu na basenie. Ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się:

  • aquacycling, przypominający podwodną jazdę na rowerze;
  • aqua zumba, dla miłośników latynoskich rytmów;
  • aqua aerobik, dla polepszenia kondycji, wytrzymałości i wzmocnienia mięśni;
  • aqua yoga, dla starszych, kobiet w ciąży, czy bardzo otyłych osób.

Wszystkie te aktywności łączy jeden cel, a mianowicie wyśmienita zabawa w wodzie połączona z niepodważalnymi korzyściami zdrowotnymi. Wszyscy wiemy, jak katastrofalne w skutkach są schorzenia kręgosłupa. Może warto działać zawczasu i podjąć się "wodnej profilaktyki"?