Rozpoczynasz swoją pływacką przygodę? Ten przewodnik dedykowany jest właśnie dla Ciebie! 


Dobry strój pływacki, czyli jaki? 

Strój pływacki dla dzieci, kobiet czy mężczyzn powinien pasować do sylwetki oraz zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Z całą pewnością różnić będzie się strój kąpielowy na plażę, od stroju kąpielowego do treningu, przez co wybrany model powinien być dopasowany pod kątem przydatności, a nie tylko fasonu i designu. Najważniejszym aspektem jest komfort- strój nie może opinać się na ciele i krępować ruchów.

Niebagatelne znacznie odgrywa także materiał. Na kryte pływalnie należy wybrać modele odporne na działanie chloru. Dzięki temu nasz strój będzie zachwycał nas swoją doskonałą kondycją przez długi czas, a przede wszystkim stanowił ochronę przed podrażnieniami skóry. Co więcej, profesjonalne stroje kąpielowe wzbogacone są o materiały zmniejszające opór wody. Jeśli więc chcemy podejść do sprawy od samego początku niezwykle profesjonalnie, warto dobrać właściwy strój pływacki.


Stroje kąpielowe dla dzieci

Dzieci kochają wodne zabawy i treningi, czując się w niej jak ryba w wodzie. Rolą rodziców czy opiekunów jest zapewnienie im maksymalnego komfortu oraz bezpieczeństwa. Dla najmłodszych dzieci, które nie ukończyły pierwszego roku życia, doskonale spiszą się wodoodporne, piankowe body.

 

Dla dzieci starszych doskonałym wyborem będą stroje jednoczęściowe. Chłopcy na treningi mogą wybrać także jammery. Co więcej, by dziecko chętnie zakładało swój strój pływacki, musi on przypaść mu do gustu. W związku z tym warto wybrać model z ulubionym postaciami z bajek czy kreskówek, bądź strój w ulubionym kolorze naszej pociechy.


Damskie stroje kąpielowe

Stój pływacki dla Pań do zdecydowanie model jednoczęściowy. Kryta pływalnia pozbawiona jest promieniowania słonecznego, w związku z czym nie możemy liczyć na opaleniznę. Jeśli chcemy wybrać model jak najbardziej profesjonalny, warto wybrać strój o przedłużonych nogawkach, których długość sięga przed kolano. 


Męskie stroje pływackie

Mężczyźni bardzo często decydują się na wybór slipów bądź bermudów. Jeśli jednak szukamy wariantu o wiele bardziej profesjonalnego, dedykowanego do treningów, doskonałym wyborem będzie strój pływacki z długimi nogawkami.

By pływanie lub jego nauka przynosiła nam przyjemność oraz korzyści dla zdrowia czy kondycji fizycznej, oprócz właściwie dobranego stroju kąpielowego, kluczowe znaczenie ma także od samego początku "zaprzyjaźnienie" się z wodą, wypracowanie poprawnych nawyków oraz dobre poznanie podstawowych zasad, oraz technik pływania.

W związku z tym warto skorzystać z pomocy profesjonalnych instruktorów szkoły pływania Rekin (https://szkolarekin.pl/), którzy z ogromną pasją oraz zaangażowaniem pomogą nam rozpocząć wodną przygodę bądź doskonalić nasze umiejętności.