Już Platon twierdził, że „kto ani czytać, ani pływać nie potrafi, ten urzędu państwowego nie może piastować”

Dlatego tak istotna staje się inwestycja w rozwój swoich dzieci na całe życie – zapisanie do szkoły Rekin w Krakowie. 🐋Bywa, że maluchy boją się wody, przez co trudniej jest nauczyć takie dziecko pływać. Najważniejsze, by rozpocząć naukę pływania od najmłodszych lat.

Tylko pod okiem naszego wykwalifikowanego instruktora pływania mamy gwarancje dobrego pływackiego startu naszej pociechy, w ten sposób unikniemy popełniania podstawowych błędów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na kręgosłup, by dziecka do niczego nie zmuszać, a nauka kojarzyła im się z przyjemnością i bezpieczeństwem, a woda stałą się przyjacielem, a nie wrogiem. To dzieci najszybciej uczą się pływać są bardziej swobodnie w swoich ruchach niż dorośli.

Początkowo nawet chlapanie w basenie, może zapewnić dzieciom zabawny, mini trening pływania, W wieku 5 lat dzieci są komunikatywne, to ułatwia opanowanie pierwszego etapu nauki pływania. W naszej sekcji pływackiej właśnie w tym wieku mamy najwięcej rozpoczynających naukę pływania naszych maluchów. Grupa początkujących „rekinków”, uśmiechnięty trener, komfortowa pływalnia, atrakcyjny sprzęt do nauki pływania.

Ważna jest organizacja takich zajęć pływackich. Zalety pływania nie ma takiego drugiego bezpiecznego sportu, który tak wszechstronnie potrafi rozwijać organizm. W trakcie pływania pracują harmonijnie i rozwijają się bezpiecznie wszystkie mięśnie, poprawia się działanie serca i układu krążenia i układu oddechowego, kształtuje prawidłową sylwetkę, zapobiegając skrzywieniom kręgosłupa i co najważniejsze hartuje odporność. Prócz rozwoju fizycznego pływanie pomaga dzieciom rozwijać się emocjonalnie.

Czy wiesz, że ćwiczenia uwalniają endorfiny w ciele, stymulując mózg i działając uspokajająco? Pływające dzieci są na ogół bystrzejsze od tych niepływających. Uprawianie sportu ma dobry wpływ na rozwój dzieci i młodzieży. Są silniejsze, sprawniejsze fizycznie i z reguły wyższe od rówieśników .Przyczyną jest zwiększone wydzielanie hormonu wzrostu. Wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na poziom cukru we krwi.

Jeśli chodzi o naukę stylów pływackich w basenie . Należy zacząć , tak aby powoli zwiększać poziom trudności.

Klasyczny (Żabka) - rozwija mięśnie nóg i górnej części tułowia.

Kraul - rozwija mięśnie barków, ramion, i nóg.

Grzbietowy - rozwija mięśnie przykręgosłupowe, rozluźnia mięśnie piersiowe, ramion i karku Delfin- rozwija mięśnie barków i mięśnie proste brzucha. 😎 📌 Wprowadzając dzieci od najmłodszych lat do pływania, należy pamiętać i przestrzegać kilku zasadach dla ich bezpieczeństwa i zdrowia na basenie w Krakowie

- nigdy nie należy wchodzić do wody z zupełnie pustym żołądkiem:

- nigdy nie należy wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku

- nie należy wchodzić do wody po wypiciu jakiegokolwiek alkoholu

- Skoki do wody bez sprawdzenia głębokości grożą uszkodzeniami

- Pływać nie powinny osoby ,które cierpią na choroby zakażne lub niedawno zostały z nich wyleczone przed rozpoczęciem pływaniem potrzebna jest aklimatyzacja.


Nauka pływania z dzieckiem to doskonała okazja do nawiązania więzi, pomaga budować wzajemne zaufanie w zabawny sposób spędzić czas wolny. Nie sposób pominąć korzyści zdrowotnych, które można uzyskać, pływając.

Pływanie to sport dla każdego, który chce poprawić swoją sprawność i kondycje oraz harmonijnie rozwijać cały organizm. Woda może wpływać leczniczo na wiele sposobów, między skórą zachodzi wymiana jonów co, poprawia w znacznym stopniu nawilżenia skóry. Ważną zaletą wszelkich ćwiczeń w wodzie jest to robi się je w odciążeniu, prawie w nieważkości co umożliwia ich wykonywanie każdemu. Efekty prozdrowotne są porównywalne z masażem rozluźnienie mięśni i zmniejszenie bólu spowodowanego napięciem, poprawia ukrwienie i metabolizuje tkanki.

Pływanie a wpływ na zdrowie, ćwiczenia ruchowe w wodzie to dla ludzi upośledzonych ruchowo najlepsza forma gimnastyki są o wiele efektywniejsze dzięki oporowi, jaki muszą pokonać mięśnie. Dzięki tym zaletom woda jest wykorzystywana w wielu zabiegach leczniczych. Wskazania to: skolioza, problemy z postawą wynikającą z siedzącego trybu życia ,zmęczenie, przykurcze mięśni , stany po urazach, reumatyzm, choroby układu krążenia, choroby układu mięśniowego, nerwobóle, otyłość cellulitis. Strumień wody skierowany na nasze ciało poprawia ukrwienie, rozlużnia stawy i mięśnie stymuluje krążenie.

Quizy z pływania:💦

W takcie pływania z prędkością 1,2km/h czyli około 12 basenów 25 m/15 minut ile tracimy w ciągu minuty na 1 kg masy ciała ? to o,o60 kcal/min/1kg

Kondycja rzecz nabyta zróbmy test pływacki i sprawdżmy stan swojej kondycji polega na przepłynięciu w ciągu 6 minut jak najdłuższego dystansu.

Poziom sprawności bardzo wysoki 300 m i więcej🏅

Wysoki 250-300m

Średni 200-250m

Niski 150-200m

Bardzo niski

poniżej 150m


Nie ma co się oszukiwać dla większości z nas aktywność fizyczna sprowadza się zwykle do takich czynności jak spacer po niedzielnym obiedzie , od czasu do czasu wycieczka rowerowa , wyjazd na narty czy pojście na basen .To za mało aby zachować sprawność. Oczywiście rodzaj wysiłków fizycznych musi być dostosowany do stopnia sprawności. Jedno jest pewne żeby ruch leczył musi być systematyczny nie niż trzy razy na tydzień.

Już wiesz co daje nam pływanie ? Nie trać czasu przyjdź do nas nauczyć pływać swoje dzieci i poprawić stan kondycji Twojej i Twoich bliskich w basenie Kraków. 🐟