Ćwiczenia na basenie dla dzieci 


Bez wątpienia od najmłodszych lat warto oswajać dziecko ze sportem i aktywnym trybem życia. Pływanie to nie tylko doskonała zabawa dla całej rodziny, lecz także opłacalna inwestycja w zdrowie i rozwój ruchowy najmłodszych. Maluchy uwielbiają zabawy w wodzie, stąd na pierwsze zajęcia można wybrać się już z 3- miesięcznym niemowlęciem. Należy pamiętać, że małe dzieci wciąż zachowują pewne odruchy z życia płodowego, stąd odnajdują się w wodzie dużo lepiej niż nieco starsze pociechy. Nauka pływania na basenie oswaja dziecko z wodą, pozwala wyciszyć negatywne emocje, ćwiczyć równowagę oraz koordynację wzrokową, czy ruchową. To także świetna alternatywa dla zajęć terapeutycznych, w przypadku dzieci mających problemy ze wzmożonym napięciem mięśniowym. Zajęcia na pływalni doskonale wspierają pracę układu odpornościowego oraz sercowo- naczyniowego. To także fanatyczna, naturalna metoda profilaktyki infekcji górnych dróg oddechowych. 

Wspólny, rodzinny wypad na basen to doskonała okazja do wspólnej zabawy i zacieśniania więzów rodzinnych. W dzisiejszym świecie przepełnionym stresem i pośpiechem nawet godzinne zajęcia na pływalni będą dawały niepowtarzalną chwilę do rozmowy, śmiechu, a także budowania kondycji, świadomości i zdrowych nawyków, które z pewnością zaowocują w przyszłości! 

Najmłodsi klienci pływalni, poza standardowymi możliwościami wejść pojedynczych, mogą również skorzystać z zajęć nauki bądź doskonalenia pływania. Zależnie od preferencji, Szkoła Pływania Rekin oferuje lekcje grupowe, bądź indywidualne. Niezależnie od stopnia zaawansowania umiejętności dziecka, instruktorzy dołożą wszelkich starań, by nauka pływania była także dużą frajdą, gdzie standardowe ćwiczenia łączą się zabawą przy użyciu gumowych piłek, materacy, czy też makaronów do pływania. Ćwiczenia na basenie dla dorosłych

Pływanie to także doskonała forma ruchu dla osób dorosłych. Każdy wysiłek w końcu znakomicie wpływa na sylwetkę i zdrowie człowieka. Ruch w wodzie poprawia krążenie, wzmacnia serce oraz mięśnie, przy czym nie męczy tak jak tradycyjne ćwiczenia aerobowe. Regularny wysiłek fizyczny jest jednak niezbędny do utrzymania dobrego samopoczucia, czy właściwego poziomu cholesterolu we krwi. Ponadto regularny trening pomaga walczyć z otyłością, cukrzycą, miażdżycą, czy też nadciśnieniem. Dodatkowo warto pamiętać, że pływanie nie obciąża stawów oraz nie jest sportem urazowym, stąd ryzyko wystąpienia kontuzji jest bardzo znikome. 

Zajęcia indywidualne bądź grupowe skierowane do osób dorosłych to możliwość nauki, bądź doskonalenia techniki pływania. Regularne lekcje to perspektywa  przezwyciężenia stresu związanego z wodą, nawiązania nowych znajomości oraz świetnej zabawy połączonej z nutą rywalizacji! Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę internetową: szkolarekin.pl.