Wielu świeżo upieczonych rodziców zastanawia się, w jakim wieku może wysłać swoją pociechę na naukę pływania. Odpowiedź jest dla niektórych wręcz szokująca – już od trzeciego miesiąca życia dziecko może rozpocząć przygodę na basenie. Sprawdź, dlaczego. Na naukę pływania nigdy nie jest za wcześnie (ani za późno). Naukę tej aktywności fizycznej możemy rozpocząć właściwie w każdym wieku. Rodzicom, którzy nie umieją pływać lub pływania uczyli się dość późno, często zależy na tym, by ich dziecko jak najszybciej nabyło tę umiejętność. Jak niemowlak w wodzie Jak już wspomnieliśmy, pływania, a raczej na początku oswajania z wodą można uczyć dziecko już w okresie niemowlęctwa. Ćwiczenia ruchowe w wodzie jest wskazany dla niemowląt z kilku względów. Przede wszystkim rozwija je fizycznie i psychicznie, między innymi poprzez dostarczanie nowych bodźców. Trzeba także zaznaczyć, że mniej więcej do szóstego miesiąca życia utrzymuje się u dziecka odruch z życia płodowego – jeszcze nie tak dawno przebywało w brzuchu mamy, w którym było dużo wód płodowych. Dzięki temu pociecha, po oswojeniu się z wodą, szybko opanuje tę formę aktywności. Przyjemne z pożytecznym Nie jest tajemnicą, że warto wcześnie zaczynać naukę pływania. Dzieciom przychodzi ona łatwiej i chętniej, ponieważ traktują ją jako formę zabawy czy rozrywki, a – jak wiadomo – nauka przez zabawę jest nie tylko skuteczna, ale i przyjemna. Pamiętajmy jednak, że pływanie to sport, którego można nauczyć się w każdym wieku.