Jak przygotować się na wakacje, żeby było bezpiecznie nie tylko dla nas, ale i dla naszych pociech?


Pływając, zarówno w basenie, jak i w naturalnych zbiornikach wodnych, powinniśmy dla własnego i innych bezpieczeństwa i zdrowia przestrzegać kilku zasad:

• Nigdy nie należy, wchodzić do wody bezpośrednio po posiłku

• Nie wchodzimy, do wody po spożyciu alkoholu

• Przy różnicy pomiędzy temperaturą powietrza a temperaturą wody przed rozpoczęciem pływania konieczna jest kilkuminutowa, aklimatyzacja

• Nie wolno wskakiwać do wody, której się nie zna.

• Pamiętajcie, wypływając dalej od brzegu, poinformujcie kogoś o tym fakcie.

Przecież wakacje spędzamy albo nad wodą, albo w górach tam możemy liczyć zwłaszcza na baseny termalne i pływalnie. Wakacje nad wodą oprócz miło spędzonego czasu, wpływają leczniczo na wiele sposobów, ale najskuteczniej działa na organizm, gdy jest pod ciśnieniem. Między wodą a skórą zachodzi, wymiana jonów co poprawia stopień nawilżenia skóry, ponadto poprawia ukrwienie skóry, rozluźnia mięśnie.

Niestety nie wszyscy umiemy pływać co, może być groźne na naszego zdrowia, a nawet życia. Oczywiście najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem do nauki pływania jest kryty basen, parki wodne, kąpieliska gdzie mam cały czas wsparcie instruktora pływania Kraków, płytką wodę. Tam nauka pływania będzie najbardziej efektywna.

Jednak nie zawsze każdy z nas ma dostęp do takiego obiektu i może próbować wykorzystać, to co jest najbliżej. W zależności od miejsca zamieszkania. Jezioro, zalew, a nawet rzekę, na której będzie jednak najtrudniej nauczyć się pływać. Tak naprawdę, jeżeli znajdziemy dobrego instruktora pływania Kraków, przy którym będziemy czuli się bezpiecznie i będziemy dobrze zmotywowani to, możemy rozpocząć naukę pływania na każdym akwenie. Mimo to dużo osób podejmuje się nauki pływania samodzielnie. Niektóre ćwiczenia jednym zajmują więcej czasu innym mniej. Nie denerwujcie się, jeśli coś się nie udaje. Nauka pływania to proces, którego nie da się określić czasowo.

Zdecydowanie jednak nie jest to kwestia paru lekcji, jakby się mogło wydawać. To zupełnie inny wysiłek niż uprawianie sportu w postaci biegania czy pójścia na siłownię. Nawet najbardziej wytrzymałe osoby na lądzie, w wodzie mogą mieć problem z pokonaniem paru metrów. Jak z każdą nauką, dużo lepiej, gdy jest blisko instruktor pływania Kraków.

Odpowiedni instruktor będzie was prowadził przez cały proces indywidualnie. Wychwyci błędy, a łatwo jest wyrobić sobie złe nawyki. Których ciężko się później pozbyć. Bywa też tak, że stajemy w miejscu i nie wiemy, czemu nam nie wychodzi? Dlatego chcemy wam pomóc, aby te wakacje były bezpieczne a czas na naukę pływania wykorzystany efektywne. Nabyte umiejętności przydadzą się na każdym akwenie wodnym i będziemy spokojniejsi o nasze pociechy i o naszych najbliższych.Przejdziemy zatem do sprzętu potrzebnego do pływania


 Odpowiedni kostium to podstawa. Nad jeziorem nie jest wymagany czepek, jednak bez czepka włosy zwłaszcza długie plączą się i lądują gdzieś na twarzy i jest nam cieplej w głowę. -Dla osób już zaawansowanych polecamy bojkę. Nigdy nie wiadomo kiedy złapie nas skurcz. -Przydatna do nauki pływania będzie deska. Jeśli jednak jej nie posiadacie sprzętu do pływania i jesteście już nad jeziorem, jest parę innych rozwiązań.

Można skorzystać z materaca, koła, piłki. Bardzo często taki sprzęt można nabyć na stoiskach przy plażach np. makaron. W słodkim akwenie na naszych pięknych jeziorach w całej Polsce są całkiem dobre i sprzyjające warunki do nauki pływania. Woda w wakacje osiąga czasami do 25 stopni C to podobnie jak temperatura na basenie, która ma przeważnie 27 – 28 stopni Celsjusza.

W jeziorach rzadko kiedy występują silne prądy lub wiry dlatego, możemy się w nim czuć prawie jak na basenie. Jednak musimy uważać na, bo wiry, się zdarzają i mogą nas wciągnąć głęboko pod wodę oraz bardzo niebezpieczne dno, ponieważ w zbiorniku wodnym można napotkać różne butelki, kamienie, konary i inne podobne przeszkody w miejscach, w których jeszcze dzień wcześniej nie widzieliśmy. Fale powstające pod wpływem wiatru również nie są duże co, jest kolejnym plusem.

Podsumowując: na wydzielonym kąpielisku i pod czujnym okiem instruktora pływania możemy czuć się zupełnie jak na basenie. Mogą nam co najwyżej przeszkadzać obecni tłumnie odpoczywający i ich czworonogi oraz owady. Wybór kąpieliska i instruktora pływania należy do Ciebie, nie zapominaj, że woda to żywioł!