Krakowska Szkoła Pływania Rekin to odpowiednie miejsce dla tych dzieci, które dopiero rozpoczynają, bądź też pragną kontynuować swoją przygodę z pływaniem. Zajęcia w Szkole Rekin prowadzone są na 4 profesjonalnych basenach. Dzięki temu można wybrać dogodne dla siebie godziny lekcji pływania. Pierwsze zajęcia skupiają się przede wszystkim na opanowaniu takich podstawowych umiejętności pływackich jak swobodne zanurzenie ciała, w tym również twarzy. Instruktorzy uczą ponadto swoistego czucia wody i poddawania się jej wyporowi. Pomagają również opanować zdolność do położenia się na wodzie, prawidłowego oddychania w jej środowisku, czy wykonywania prostych skoków dowody. Lekcje pływania w Szkole Pływania Rekin podzielone są na trzy zasadnicze części. Pierwsza z nich obejmuje zbiórkę i rozgrzewkę, która ma na celu przygotowanie pływaków do wysiłku. Druga część lekcji, w wodzie podczas której uczy się poszczególnych technik pływackich skupia się na bardziej intensywnych ćwiczeniach, przy czym w przypadku dzieci, zwłaszcza tych początkujących, nauka jest przeplatana zabawą. Taka praktyka sprawia, że zajęcia nigdy nie są monotonne i pozwalają połączyć przyjemne z pożytecznym. Ostatnia część zajęć skupia się na wykonywaniu mniej absorbujących ćwiczeń, w przypadku dzieci również nawiązuje do zabawy i dodatkowo obejmuje skoki do wody.