Pływanie jest bardzo korzystne dla zdrowia i sylwetki, jednak nie jest to jedyna forma aktywności, którą możemy uprawiać w wodzie. Na basen możemy wybrać się także na zajęcia z aqua aerobiku. Mogą z nich skorzystać osoby w każdym wieku, nawet te, które nie potrafią pływać. Aqua aerobik pozwala się zrelaksować i jest przy tym bardzo efektywny. Jest połączeniem elementów pływania z aerobikiem oraz gimnastyką korekcyjną. Aqua aerobik to dobre rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą uprawiać innych sportów, na przykład kobiet w ciąży, osób z nadwagą lub kontuzjowanych. Ciało w wodzie jest lżejsze, dlatego ćwiczenia w wodzie nie obciążają stawów. W związku z tym są bezpieczne dla kręgosłupa, kolan i bioder. Jednocześnie woda stawia dość duży opór, dlatego trening jest skuteczny. Aqua aerobik – korzyści Opór wody, który musi pokonać ciało w trakcie treningu jest większy, niż podczas tradycyjnych ćwiczeń, dlatego w trakcie zajęć aqua aerobiku spalamy dużą liczbę kalorii. Taki trening pobudza do pracy rzadko używane mięśnie, jednak ich nie męczy i po zajęciach nie musimy obawiać się zakwasów. Aqua aerobik ma działanie oczyszczające, pomaga pozbyć się toksyn z organizmu, poprawia stan skóry i ujędrnia ciało. Jest także dobrym sposobem na pozbycie się cellulitu. Aktywny wypoczynek w wodzie to także forma relaksu, która dobrze działa na psychikę i samopoczucie, relaksuje oraz odpręża ciało. Pamiętajmy, że aqua aerobik pomaga utrzymać dobrą formą przyszłym mamom. Fitness w wodzie wpływa korzystnie na więzadła i ścięgna, zwiększa ruchomość stawów, stosowany jest także przy korygowaniu wad postawy.