Od ponad dekady w Polsce mówi się o metodzie Total Immersion – niezwykle skutecznej technice nauki i poprawy stylu pływania. Dzięki niej pływanie stanie się przyjemnością, a nie wysiłkiem. Sprawdź, dlaczego! Metoda Total Immersion, nazywana metodą Pełnego Zanurzenia, polega na maksymalnym uproszczeniu skomplikowanych reguł pływackich. Twórcą metody jest amerykański trener pływania Terry Laughlin. Opisał ją w swojej książce Total Immersion wydanej w 1996 roku. Cele Total Immersion Głównym celem stosowania metody Total Immersion ma być ulepszenie sposobu pływania. Dzięki tej technice pływa się szybciej, ale też bardziej ekonomicznie. Nie trzeba traktować tego sportu lub poszczególnych stylów wysiłkowo. Metoda Laughlina poprawia także styl pływania. Na czym dokładnie polega metoda Pełnego Zanurzenia? Metoda ta polega na współpracy z wodą, nie zaś na walce z nią. Trenując Total Immersion kładzie się nacisk na uzyskanie najbardziej opływowej sylwetki pod wodą, czyli dba się o odpowiednie ułożenie ciała. Równie ważne są także: dbałość o równowagę oraz dobry napęd za pomocą ruchu bioder i tułowia, a nie kończyn dolnych i górnych. W ten sposób można uniknąć zbędnych ruchów. Co osiągniesz z Total Immersion? Dzięki tej metodzie pływanie staje się lepsze z ilościowego i jakościowego punktu widzenia. Za jej pomocą udoskonalisz technikę, zwiększysz tempo oraz komfort pływania.